Нарахування плати за абонентське обслуговування на комунальні послуги

Розяснення щодо укладання індивідуальних публічних договорів

і нарахування плати за абонентське обслуговування на комунальні послуги

            Комунальні послуги (постачання теплової енергії, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, поводження з побутовими відходами) надаються споживачам згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуг (ст. 13, 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 р. № 2189-VIII, зі змінами та доповненнями).

           Типові форми договорів на окремі види комунальних послуг затверджено відповідними Правилами надання послуг.  

  1. Правила надання послуг з поводження з побутовими відходамизатверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070, зі змінами та доповненнями в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2021 № 1124.
  2. Правила надання послуг з постачання теплової енергіїзатверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830, зі змінами та доповненнями в редакції постанови Кабінету Міністрів України  від 08.09.2021 № 1022.
  3. Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведеннязатверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2019 № 690.

    Оскільки співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір, з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання (складається з плати за саму послугу, що розраховується згідно з розміром затверджених тарифів на відповідну комунальну послугу та плати за абонентське обслуговування).

          Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.

Звертаємо увагу, що на виконання законодавчих вимог щодо формування нових тарифів на комунальні послуги, із структури попередніх (діючих) тарифів виключено витрати на абонентське обслуговування, яке стало окремим платежем «ПЛАТА ЗА АБОНЕНТСЬКЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ».

Обов’язковість нарахування плати за абонентське обслуговування передбачена п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Плата за абонентське обслуговування затверджується внутрішнім наказом по підприємству та визначається виконавцем комунальних послуг за їх фактичними витратами в розрахунку на 1 абонента/міс. Тобто плата за абонентське обслуговування розраховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента та виставлятиметься як окремий платіж за кожною послугою окремо.

Плата за абонентське обслуговування не є комунальною послугою, тому, згідно з постановою КМУ від 21.08.2019 № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг» зі змінами, внесеними постановою КМУ від 01.09.2021 № 928,  держава регулює її граничний рівень (станом на 01.01.2022 р.: для водо- і теплопостачання – 36,49 грн; для твердих побутових відходів – 17,28 грн).

 

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *