Корисна інформація для всіх

             1 куб води дорівнює скільки літрів. Скільки літрів в кубічному метрі?

         

       Поняття кубометра щодо води особливо важливо, тому що саме так відбувається підрахунок тарифікації. Тобто, за допомогою даних одиниць визначається, стільки рідини було витрачено людиною за місяць, і, відповідно, скільки він повинен заплатити за цю послугу.

       Прості підрахунки показали, що одне відро води відповідає:

  • 1 хвилині під душем;
  • 1 хвилині відкритого крана під час вмивання або чищення зубів;
  • змиву унітазу великою кнопкою;
  • і так далі…

        Скільки літрів в кубі води і як їх можна витратити:

  • 13 раз скупатися у ванні;
  • зробити 14 прань в машині-автомат;
  • 30 раз прийняти душ;
  • зробити 111 змивань в туалеті

Модернізація свідомості

       За даними НКРЕКП, на господарські потреби використовується кілька мільярдів кубометрів води за рік і п’ята її частина йде в каналізацію. Вода втрачається при протіканні водопроводів, кранів, змішувачів, змивних бачків.

          З несправного крана за добу витікає до 1,5 куб м води, з бачка — до 8 куб м».

         Для економії води необхідно підтримувати запірну арматуру в робочому стані, вчасно міняти прокладки і трубопроводи. Однак головний захід з економії — «модернізація» свідомості та зміна власних звичок. Як це зробити?.

      Витоки в санвузлі. Найбільші витрати води у квартирі відбуваються в санвузлі. На перший погляд, вони незначні, але загальний їх обсяг величезний. Причиною таких витоків є наліт на клапані, тому бачок необхідно регулярно чистити і промивати.

        Ванна чи душ? Для приймання ванни потрібно 150-200 л води, для душу — 20-30 л.

        Миття посуду. Мити посуд під проточною водою неекономно двічі: крім води, збільшується витрата мийних засобів. Ощадливіше користуватися двома раковинами: в одній розчиняється мийний засіб, в іншій посуд обполіскується.

       Чищення зубів. Зазвичай під час чищення зубів вода безперервно тече з крана. Такі витрати дорівнюють обсягу витоків через несправність бачка туалету. Набагато ощадливіше чистити зуби, набираючи воду в склянку.

       Прання. При пранні чи полосканні білизни не варто наповнювати ванну водою доверху. Користуватися пральною машиною бажано при її повному завантаженні.

        Використання води за межами будинку. Не варто поливати город водопровідною водою, це карається штрафом. Для миття машини слід використовувати губку і відро — при використанні приєднаного до крана шланга йде надто багато питної води.

      Усунення витоків. «Якщо ви не можете усунути причину втрати води самостійно, викличте слюсаря.

 

 

 

 

 

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *