УВАГА! Повірка лічильників води

Відповідно до ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області вважає, що наступні прості поради стануть Вам у нагоді.

    Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів, проходити повірку відповідно до Покажчика засобів вимірювання техніки, типи яких занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України. Наказом Міністерства економічного розвитку від 13.10.2016 р. № 1747 встановлено міжповірочний інтервал для лічильників води – 4 роки. Враховуючи, що виробником встановлено термін експлуатації приладу від 10 до 12 років, повірка може проводитись не більше 3 разів. У випадку, якщо лічильник експлуатується понад 10 років, є велика ймовірність, що державну повірку він може не пройти.

    Перед тим, як купляти лічильник, а це легко можна зробити в спеціалізованому магазині, необхідно пам’ятати про наступне. По-перше, прилад обліку має обов’язково мати технічний паспорт, в якому повинно бути вказано тип приладу, діаметр приладу, заводський номер, дата продажу, дата повірки. По-друге, необхідно обов’язково перевірити комплектацію приладу обліку відповідно до технічного паспорту. Продавати засоби вимірювальної техніки, термін повірки яких перевищив половину міжповірочного інтервалу, в Україні заборонено.

    Придбання та первинне встановлення нового лічильника відбувається за рахунок коштів споживача, оскільки ця послуга не є складовою тарифу на холодне водопостачання та водовідведення. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.

    Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання води в квартирах будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування.

    Виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення за затвердженою формою рекомендованим  листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем.  

    Опломбування лічильника здійснюється представником виконавця у день його монтажу, про що зазначається в акті про монтаж. Окрім місця монтажу, номера пломби, показань засобу вимірювальної техніки, цей акт містить дату попередньої повірки або ремонту. Акт складається у двох примірниках, один зберігається у споживача, другий — у суб’єкта господарювання.

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *