Про реструктуризацію заборгованості

        Проблема заборгованості за житлово-комунальні послуги залишається невирішеною для багатьох споживачів  СКГ «Сількомунгосп».

       Для погашення накопиченої заборгованості законодавством України передбачено такі способи:  реструктуризація боргів та відшкодування суми заборгованості у судовому порядку.

   1) Реструктуризація заборгованості за житлово-комунальні послуги.

      При підписанні договору реструктуризації заборгованості послуги СКГ «Сількомунгосп» споживачам надається можливість поетапного погашення виниклого боргу. Це дозволить поступово та рівномірно погасити борг за послуги централізованого водопостачання.

     Переваги підписання договору реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги:

1.     рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості;

2.     умови договору (строк, розмір щомісячної плати) встановлюються в індивідуальному порядку, в залежності від фінансового стану споживача;

3.     надається можливість погасити борг в максимально короткий строк;

4.     уникнення оплати штрафних санкцій та судового збору, в разі звернення підприємства до суду;

5.     оформлення договору жодним чином не впливає на порядок нарахування  субсидій  та пільг на  оплату  житлово-комунальних  послуг.

2) Іншим способом погашення заборгованості є звернення СКГ «Сількомунгосп»  до Великолепетиського районного суду.

      В такому випадку, до суми грошових вимог зараховується судовий збір, інфляційні витрати та 3% річних від основного боргу. Тобто, сума боргу буде збільшена.

      СКГ «Сількомунгосп» попереджає, що у відповідності до  Постанови Кабінету Міністрів  від 27 червня 2003 р. N 976 (зі змінами та доповненнями) « Про затвердження Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів  за житлово-комунальні послуги» заборгованість громадян, які не уклали договір про реструктуризацію заборгованості та не сплачують поточних платежів, стягується житлово-комунальними підприємствами за рішенням суду.

      Тому, рекомендуємо споживачам скористатись законним правом на укладання договорів реструктуризації та погасити борг на комфортних для них умовах.

З питань погашення заборгованості або укладання договору на поетапне погашення боргу звертатися до СКГ «Сількомунгосп» за адресою: смт Велика Лепетиха, вул. Київська №18, ІІ  поверх.

        При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код та документ на домоволодіння.

Лілія Васильченко, юрист СКГ

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *