Значний штраф передбачено за самовільне приєднання до водопровідної мережі

          Відповідно до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 за № 190 (надалі – Правилами), чітко визначено, які підключення вважаються безобліковими та які штрафні санкції за це передбачено.

        Таким чином, водокористування вважається безобліковим, якщо споживач самовільно приєднався до систем централізованого комунального водопостачання або самовільно користується ними.

        Відповідно до вимог Правил, самовільне приєднання до діючої системи комунального водопостачання заборонено.

        Також забороняється будь-яке самовільне приєднання об’єктів водоспоживання (у т.ч. будинків) до діючих систем централізованого водопостачання, включаючи приєднання до мереж інших споживачів.

      Відповідальність 

     Відповідно до  п. 3.3 Правил ідеться про те, що в разі самовільного приєднання та безоблікового водокористування виробник (тобто СКГ «Сількомунгосп») виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу при відповідній швидкості руху води в ній 2,0 м/с та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу. Розрахунковий період у цьому випадку встановлюється з дня початку такого водокористування.

      Приклад розрахунку витрат води та нарахування штрафних санкцій

      При стандартному діаметрі труби 15 мм і максимальній швидкості води в ній 2 м/с споживання за відповідною формулою розрахунку складає 1,27 куб.м за годину; за добу – 30,48 куб.м; а за місяць доведеться сплатити за 914 куб.м. При затвердженому тарифі на послугу з водопостачання 2,16 грн/куб.м до сплати буде нараховано 1 974,24 грн. в місяць. Відповідно: якщо діаметр труби буде більший, то й сума штрафу збільшиться.

    Також п. 3.11 Правил визначено, що витрати, пов’язані з відключенням і можливою ліквідацією пристроїв (споруд), які самовільно зведені і приєднані до систем централізованого водопостачання та водовідведення, оплачуються їх власником, тобто споживачем.


Лілія Васильченко, юрист СКГ «Сількомунгосп»

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *