Де повинен розміщуватися лічильник води у приватному будинку?

          Відповідно до  Правил  технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджені наказом Держжитлокомунгоспу України від 05.07.1995 № 30, встановлюють порядок технічної експлуатації систем і споруд водопостачання та водовідведення міст та інших населених пунктів України (далі — Правила № 30).

        Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені наказом Мінжитлокомунгоспу від 27.06.2008 № 190, та визначають порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України (далі — Правила № 190).

         Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, регулюють відносини між суб’єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг, і фізичною та юридичною особою, яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

         Згідно з пунктом 2.1.6 Правил № 30, до функцій виробника входить забезпечення єдності вимірювань у системі водопостачання та водовідведення, надання споживачам допомоги в придбанні, монтажу та повірці обліку води та контроль за цими приладами.

         Відповідно до пункту 11.1.9 Правил № 30, виробник здійснює контроль і має право давати приписи щодо виконання правил технічного обслуговування і стану внутрішніх систем водопроводу та каналізації, які перебувають на балансі споживача.

          Як визначено пунктом 11.2.2 Правил № 30, вузли обліку, приміщення, де вони встановлені, а також їх експлуатація повинні відповідати вимогам розділу V Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (тобто Правил № 190)

          Відповідно до пункту 5.2 Правил № 190, вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.

        Як визначено у пункті 1.2 Правил № 190 межа балансової належності – лінія розподілу елементів систем водопостачання та водовідведення і споруд на них між власниками або користувачами.

         Згідно з пунктом 5.3 Правил № 190, обладнання вузла обліку здійснюється за рахунок споживачів.

       Відповідно до пункту 5.10 Правил № 190, засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником виробника і захищені від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані виробником. Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються.

Лілія Васильченко, юрист СКГ «Сількомунгосп»

 

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *