Роз’яснення

ВИДИ ПОРУШЕНЬ В СИСТЕМІ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ

         Вода не поступає до водорозбірних кранів.

Причиною може бути:

— недостатній тиск води в системі — встановлюють підвищувальні напірні установки (насоси) на вводі.

— забруднення сітки фільтру лічильника або лічильник малого калібру — прочищають сітку фільтра або замінюють лічильник.

— значні витрати води на нижніх поверхах — зменшують витрати води на нижніх поверхах (наприклад, встановлюють діафрагми).

-зменшення внутрішнього діаметру труб через відкладення та заростання — при невеликих заростаннях промивають окремі ділянки мережі “на скидання” при значних швидкостях руху води або труби очищають стисненим повітрям з балону, який під’єднують до нижньої частини стояка.

         Очистка дає кращі результати, якщо попередньо перед початком промивання в трубопровід ввести крупну харчову сіль. При значному заростанні труб застосовують хімічне очищення невеликих по довжині ділянок 20%-ним розчином інгибованої соляної кислоти, яка повинна залишатись в трубах на 12-15 годин. Стояки та підведення до приладів прочищають йоржами, які вводять всередину труби.

        Витоки води на окремих ділянках водопроводу.

 Причиною може бути:

  • утворення раковин та свищів в стінках металевих труб, механічні пошкодження труб — на утворені невеликі отвори ставлять металеві накладки- хомути з підкладеними під них гумовими прокладками.
  • утворення поздовжніх тріщин в трубах — пошкоджену ділянку видаляють, на її місце вставляють новий кусок труби на муфтах або зварюванням.
  • порушення фланцевих або розтрубних з’єднань — на фланцевих з’єднаннях замінити гумові прокладки або підтягнути болти, розтрубні з’єднання ремонтують шляхом додаткового підчеканювання.
  • витікання води через різьбове з’єднання — розбирають стик і замінюють ущільнювач (прокладку, кільце, стрічку або пасмо з грунтовкою).

      Закритий кран пропускає воду.

     Зносилась ущільнююча прокладка (гума, шкіра, пароніт) під клапаном — замінюють ущільнюючу прокладку.

     Між прокладкою та сідлом корпуса потрапив пісок чи інше забруднення — розбирають кран, протирають ущільнюючу прокладку та сідло корпусу, видаляють забруднення.

     Наявність на сідлі корпуса раковин чи інших пошкоджень — при наявності значних раковин чи пошкоджень шліфують сідло або замінюють кран.

    Витікання води по корпусу водорозбірного крана.

      Недостатньо ущільнена набивка сальника — підтягують затискну гайку сальника.

      Зношення сальникового ущільнення — замінюють сальникове ущільнення (гумові кільця, промаслене пасмо).

    Маховик крану безкінечно провертається.

    Зносилась гвинтова нарізка шпинделя — замінюють шпиндель або встановлюють новий кран.

     Витікання води через зливний бачок унітаза.

    Викривлення тяги поплавка — вирівнювання та налаштовування тяги. Зносилась прокладка поплавкового клапану і вода поступає в бачок навіть при верхньому положенні поплавка — замінюють гумову прокладку, тягу поплавка регулюють так, щоб вода в бачку знаходилась на 1 см нижче переливу.

      Повільно наповнюється зливний бачок.

      Засмітився отвір поплавкового клапана, надмірно закритий кран на підведенні води, невідрегульоване коромисло тяги — прочищають отвір клапану, відкривають запірний вентиль на підведенні до приладу або регулюють коромисло тяги.

      Шум у водопровідній мережі.

      Несправний водорозбірний кран в синій із квартир — ремонтують кран. Іноді достатньо замінити ущільнюючу прокладку.

       Вібрація клапанів в водорозбірних кранах — ремонтують кріплення клапанів або міняють крани.

         Вібрація труб — закріплюють кронштейнами або гаками труби до будівельних конструкцій, ремонтують несправну арматуру.

         Невиконані звукоізоляційні заходи в насосних та при перетині із будівельними конструкціями — виконують звукоізоляцію та при можливості замінюють обладнання на малошумне.

      Значний надлишковий тиск перед водорозбірною арматурою — на відгалуженні в квартиру або перед арматурою встановлюють діафрагми.

      Конденсація водяних парів на поверхні трубопроводів та змивних бачків.

       Погана вентиляція приміщення та надмірне охолодження трубопроводів та зливних бачків — прочищають витяжні вентиляційні канали. Забезпечують приток повітря в туалетні кімнати (між підлогою та дверима повинна бути щілина висотою 1…2см). Зменшують витрати води через трубопроводи.

       Замерзання води в трубопроводах в підвалах при низьких зовнішніх температурах.

        Неутеплені підвальні приміщення, відсутня ізоляція трубопроводів в холодних приміщеннях — утеплюють підвальні приміщення, накладають ізоляцію на трубопроводи На зиму не відключені поливальні крани та всі тимчасові під’єднання води — відключають поливальні крани та всі тимчасові під’єднання води.

         Лілія Васильченко, юрист СКГ «Сількомунгосп»

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *