ВИДИ ПОРУШЕНЬ В СИСТЕМІ ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ
Вода не поступає до водорозбірних кранів.
Причиною може бути:
— недостатній тиск води в системі — встановлюють підвищувальні напірні установки (насоси) на вводі.
— забруднення сітки фільтру лічильника або лічильник малого калібру — прочищають сітку фільтра або замінюють лічильник.
— значні витрати води на нижніх поверхах — зменшують витрати води на нижніх поверхах (наприклад, встановлюють діафрагми).
-зменшення внутрішнього діаметру труб через відкладення та заростання — при невеликих заростаннях промивають окремі ділянки мережі “на скидання” при значних швидкостях руху води або труби очищають стисненим повітрям з балону, який під’єднують до нижньої частини стояка.
Очистка дає кращі результати, якщо попередньо перед початком промивання в трубопровід ввести крупну харчову сіль. При значному заростанні труб застосовують хімічне очищення невеликих по довжині ділянок 20%-ним розчином інгибованої соляної кислоти, яка повинна залишатись в трубах на 12-15 годин. Стояки та підведення до приладів прочищають йоржами, які вводять всередину труби.
Витоки води на окремих ділянках водопроводу.
Причиною може бути:
- утворення раковин та свищів в стінках металевих труб, механічні пошкодження труб — на утворені невеликі отвори ставлять металеві накладки- хомути з підкладеними під них гумовими прокладками.
- утворення поздовжніх тріщин в трубах — пошкоджену ділянку видаляють, на її місце вставляють новий кусок труби на муфтах або зварюванням.
- порушення фланцевих або розтрубних з’єднань — на фланцевих з’єднаннях замінити гумові прокладки або підтягнути болти, розтрубні з’єднання ремонтують шляхом додаткового підчеканювання.
- витікання води через різьбове з’єднання — розбирають стик і замінюють ущільнювач (прокладку, кільце, стрічку або пасмо з грунтовкою).
Закритий кран пропускає воду.
Зносилась ущільнююча прокладка (гума, шкіра, пароніт) під клапаном — замінюють ущільнюючу прокладку.
Між прокладкою та сідлом корпуса потрапив пісок чи інше забруднення — розбирають кран, протирають ущільнюючу прокладку та сідло корпусу, видаляють забруднення.
Наявність на сідлі корпуса раковин чи інших пошкоджень — при наявності значних раковин чи пошкоджень шліфують сідло або замінюють кран.
Витікання води по корпусу водорозбірного крана.
Недостатньо ущільнена набивка сальника — підтягують затискну гайку сальника.
Зношення сальникового ущільнення — замінюють сальникове ущільнення (гумові кільця, промаслене пасмо).
Маховик крану безкінечно провертається.
Зносилась гвинтова нарізка шпинделя — замінюють шпиндель або встановлюють новий кран.
Витікання води через зливний бачок унітаза.
Викривлення тяги поплавка — вирівнювання та налаштовування тяги. Зносилась прокладка поплавкового клапану і вода поступає в бачок навіть при верхньому положенні поплавка — замінюють гумову прокладку, тягу поплавка регулюють так, щоб вода в бачку знаходилась на 1 см нижче переливу.
Повільно наповнюється зливний бачок.
Засмітився отвір поплавкового клапана, надмірно закритий кран на підведенні води, невідрегульоване коромисло тяги — прочищають отвір клапану, відкривають запірний вентиль на підведенні до приладу або регулюють коромисло тяги.
Шум у водопровідній мережі.
Несправний водорозбірний кран в синій із квартир — ремонтують кран. Іноді достатньо замінити ущільнюючу прокладку.
Вібрація клапанів в водорозбірних кранах — ремонтують кріплення клапанів або міняють крани.
Вібрація труб — закріплюють кронштейнами або гаками труби до будівельних конструкцій, ремонтують несправну арматуру.
Невиконані звукоізоляційні заходи в насосних та при перетині із будівельними конструкціями — виконують звукоізоляцію та при можливості замінюють обладнання на малошумне.
Значний надлишковий тиск перед водорозбірною арматурою — на відгалуженні в квартиру або перед арматурою встановлюють діафрагми.
Конденсація водяних парів на поверхні трубопроводів та змивних бачків.
Погана вентиляція приміщення та надмірне охолодження трубопроводів та зливних бачків — прочищають витяжні вентиляційні канали. Забезпечують приток повітря в туалетні кімнати (між підлогою та дверима повинна бути щілина висотою 1…2см). Зменшують витрати води через трубопроводи.
Замерзання води в трубопроводах в підвалах при низьких зовнішніх температурах.
Неутеплені підвальні приміщення, відсутня ізоляція трубопроводів в холодних приміщеннях — утеплюють підвальні приміщення, накладають ізоляцію на трубопроводи На зиму не відключені поливальні крани та всі тимчасові під’єднання води — відключають поливальні крани та всі тимчасові під’єднання води.
Лілія Васильченко, юрист СКГ «Сількомунгосп»
Просмотры: