Щодо встановлення лічильників води

Що необхідно знати власникам приватного сектору, щодо встановлення лічильників води

             Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 р. вимагає, щоб всі житлові та нежитлові будівлі були оснащенні вузлами комерційного обліку води. Лічильники необхідно встановлювати на межі балансової належності  (межа балансової належності, це лінія розподілу елементів систем водопостачання  та  водовідведення  і споруд на них між власниками або користувачами) , тобто у місці підключення до централізованої системи водопостачання.

          Зважаючи на вимоги законодавства, споживачам, що проживають у приватному секторі, необхідно якнайшвидше встановити прилад обліку, вимоги до якого відрізняються від вимог до квартирного водоміра.

        Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. №163 та Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва ЖКГ України від 09.08.2018 р. №206 лічильник повинен мати наступні технічні характеристики:

— діаметр 15 мм;

—  клас точності «С»;

— гарантований антимагнітний захист та/або датчик використання магніту;

— ступінь захисту IP 68 (можливість роботи у затопленому стані);

— міжповірочний інтервал – не менше 4 роки;

— термін експлуатації – не менше 12 років;

— можливість дистанційної передачі даних.

          Встановити лічильник потрібно у колодязі (в точці приєднання до централізованої мережі водопостачання). У разі відсутності колодязя, його необхідно збудувати відповідно до Державних будівельних норм:

  •  ширина – 1 м,
  •  глибина – в залежності від глибини залягання водопроводу (орієнтовно 1,8 м).

          Після встановлення водоміра, необхідно викликати контролера СКГ «Сількомунгосп» для його опломбування.

         Якщо власники приватного сектору не встановлять лічильники води самостійно, згідно чинного законодавства роботи по монтажу водомірів може виконати СКГ «Сількомунгосп». Платити за це споживачі будуть шляхом внесків,  які розрахують для кожної будівлі індивідуально і включать до платіжок.

          Звертаємо увагу, що СКГ «Сількомунгосп» не прийматиме на облік встановлені у колодязі лічильники, технічні характеристики яких не відповідають вимогам!

            Типи лічильників, технічні характеристики яких відповідають вимогам: електромагнітний лічильник тип

  • Sensus iPERL,
  • Sensus 820,
  • Sensus 420РС,
  • багатоструменевий лічильник холодної води Gross MNK-UA (Мокрохід),
  • лічильник води одноструменевий мокрохідний Baylan KY-1 та інші.                                                                                                                                              До усіх лічильників, крім Sensus iPERL, радіомодуль для дистанційного зняття показників необхідно придбати додатково.

             Всім споживачам, які користуються водою без лічильника, надіслано припис про встановлення лічильника в якому встановлено термін з 1 квітня по 31 травня 2021 року  про встановлення лічильника з вищевказаних норм чинного законодавства.

          Підстави для встановлення лічильників води

          Згідно з п.5.1 п.3.1. «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №190 від 27.06.08г, облік відпущеної води абоненту здійснюється споживачем та виробником за допомогою вимірювальної техніки, яка внесена до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.

          Згідно п.20 Правил №630, плата за надані послуги вносяться споживачем відповідно до показань засобів обліку води.

           Згідно п.5.9 Правил №190 у випадку відсутності у споживача засобу обліку виробник МАЄ ПРАВО зобов’язати споживача встановити засіб обліку в зазначений їм строк.

           Згідно п.30.3 Правил №630 споживач зобов’язаний дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунального господарства.

            Згідно з п. 10.3.6 Наказу № 30 від 05.07.1995г. держкомітету України по житлово-комунальному господарству «Про затвердження Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України» подача води абонентам без встановлення водолічильників, як правило, не допускається.

             Згідно з п. 5.2 Правил №190 «вузли обліку повинні розташовуватися на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача …».

            Згідно п.5.7 Правил №190 встановлення  засобів обліку здійснюється відповідно до проекту, погодженого з виробником.

            Згідно п.5.3. Правил №190 обладнання вузла обліку здійснюється за рахунок споживачів.

 

         Лілія Васильченко, юрист СКГ «Сількомунгосп»

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *