Роз’яснення, щодо укладання із споживачами договорів

Щодо укладання із споживачами договорів на комунальні послуги та застосування типових договорів

 

З 01 травня 2019 року введено в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі – Закон про ЖКП), який регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Частиною першої статті 2 Закону про ЖКП зазначено, що предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами.

Відповідно до статті 12 Закону про ЖКП надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

Порядок та особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання житлово-комунальних послуг визначаються статтями 13-15 цього Закону.

В той же час відповідно до статті 179 Господарського кодексу України визначені загальні умови укладання договорів, що породжують господарські зобов’язання. Так абзацом третім частиною четвертою статті 179 зазначено, що при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі:

– типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Тобто виконавець комунальних послуг не може відступати від змісту типового договору, але сторони можуть його конкретизувати.

Васильченко Л.В., юрист СКГ «Сількомунгосп» 

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *