Як економити воду

У побуті та виробництві економне використання води має велике значення. На господарсько-питні потреби використовується кілька мільярдів кубометрів води за рік. При цьому одна п’ята питної води невикористана йде в каналізацію. Причинами цього є неякісні водопровідні системи, конструктивні і технологічні недоліки систем холодного і гарячого водопостачання.

       Вода втрачається при протіканні водопроводів, кранів, змішувачів, змивних бачків. З одного несправного крана за добу витікає від 0,5 до 1,5 куб. м, а з бачка — від 5 до 8 куб. м води. Нестача води стає все більш відчутною.

           Сьогодні ж втрати води практично ніхто не враховує, оскільки коли оплата йде за нормативами, а не за лічильником, вода у кухні, у ванній кімнаті або в туалеті може текти годинами; питною водою можна поливати дороги, теплиці та інше.

            Для економії води у домашніх умовах необхідно підтримувати всю водозапірну і регулюючу арматуру в робочому стані. Вчасно міняти клапани, сальники, прокладки, трубопроводи, бо через несправності і неправильне регулювання змивних бачків туалетів втрачається дуже багато води. Але треба пам’ятати, що такі баки мають бути міцні і надійно встановлені.

           Перед тим, як проводити заходи з економії води, дуже корисно визначити її витрати. Аналіз існуючого об’єму використання води допоможе визначити які заходи потрібно вживати в першу чергу та допоможе оцінити ефективність цих заходів потім. Якщо приладів немає то можна взяти мірну ємність та засікаючи час за який вона наповнюється визначити питому витрату води при цих операціях, а надалі визначати витрату води перемножуючи час її використання на питому витрату. Але, звичайно, це не замінить приладів обліку за даними яких все це визначається набагато простіше. Можливо навіть визначати несправність сантехнічного обладнання або побутових приладів.

            Заходи з економії води

          У першу чергу це упорядкування сантехніки і всього устаткування водопостачання. Про яку економію можна вести мову, коли найчастіше вода просто тече, причому скрізь.

   А тим часом:

капає з крана — 24 літра в добу, 720 на місяць;

тече з крана — 144 літра в добу, 4000 на місяць;

тече в туалеті — 2000 літрів у добу, 60000 на місяць.

— Витоки в санвузлі

Найбільші витрати води в квартирі мають місце в санвузлі. На перший погляд витоки в санвузлі здаються незначними, але якщо врахувати, що вода тече безупинно, то загальний її обсяг стає величезним. Причиною витоків у ватерклозетах часто є наліт на клапані і його гнізді, тому необхідно регулярно чистити бачок, промивати клапан і видаляти наліт.

— Використання води за межами будинку

Не поливайте сад чи город водопровідною водою (це карається штрафом).

— Усунення витоків

Якщо Ви не можете усунути причину втрат води самостійно, викличте ремонтну бригаду СКГ «Сількомуносп».

— Ремонт водопровідних труб на вулицях

         Будь ласка, повідомляйте про помічені Вами на вулицях витоки за телефоном  0667784240

 

Просмотры:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *